Gmina Leśnica    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

SPOTKANIE DLA RODZIN WYCHOWUJĄCYCH SWOJE DZIECI DWUJĘZYCZNIE


Wychowujesz bądź masz zamiar wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie? Mamy coś dla Ciebie!

Zapraszamy na spotkanie rodzin wychowujących i chcących wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie w niedzielę 21 kwietnia 2013 r. w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny.
 
W ramach kampanii wspierającej polsko-niemiecką dwujęzyczność w Polsce "Dwa to więcej niż jeden", Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w partnerstwie z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim oraz Urzędem Miejskim w Leśnicy, organizuje spotkanie dla rodzin wychowujących swoje dzieci dwujęzycznie.
 
Spotkanie propagujące dwujęzyczność ma na celu wzajemne poznanie się, szerzenie i popularyzację dobrych przykładów związanych z polsko-niemieckim wychowaniem dzieci. Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko rodziny, które dwujęzyczność praktykują, ale również rodziców zainteresowanych w przyszłości polsko-niemieckim wychowaniem swoich pociech. Podczas spotkania rodzin dwujęzycznych, rodzicom zostaną przekazane wartościowe informacje na temat znaczenia i modeli bilingwizmu. Będzie również okazja do zadawania wszelkich nurtujących pytań, jak również do dyskusji oraz wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem dwujęzycznym na co dzień.
 
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie rodziny wychowujące i chcące wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie do udziału w pierwszym spotkaniu dwujęzycznych rodzin. Zapraszamy również do zabrania swoich pociech, ponieważ i dla nich przewidziane są atrakcje i ciekawe zajęcia pod nadzorem opiekunów.
 
Spotkanie rodzin odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2013 r. o godzinie 15.00 w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny, al. Jana Pawła II 7.
 
Poniżej zamieszczamy jako pliki do pobrania program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy.
 
Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 17 kwietnia br. na opolski adres DWPN lub drogą elektroniczną na adres: beata.majnusz@haus.pl.
 
Kontakt: Beata Majnusz, tel.: 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115, e-mail: beata.majnusz@haus.pl.
 
Organizatorzy:

loga.jpeg

Finansowanie:

logo finansowanie.jpeg

PDFFormularz zgłoszeniowy.pdf

PDFProgram spotkania rodzin dwujęzycznych.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA