Gmina Leśnica    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

GMINNY DZIEŃ SENIORA


W dniu 14 czerwca 2014 r. odbył się w Lichyni Gminny Dzień Seniora. Spotkanie Seniorów tradycyjnie rozpoczęła o godzinie 14.00 uroczysta Msza Święta w kościele w Lichyni. Po niej seniorzy przeszli do namiotu festynowego ustawionego za kościołem, gdzie Burmistrz Łukasz Jastrzembski oficjalnie przywitał przybywających gości.

 Dla każdego z uczestników przygotowano obiad, kawę i pączki. Seniorom naszego gminy mieli okazję posłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Leśnicy, występu zespołu śpiewaczego Frohsinn oraz występu Studia Wokalnego BIS. Gwiazdą popołudnia byli Janusz i Dominika Żyłka. W imprezie wzięło udział łącznie ponad 300 seniorów.  

Podczas przedsięwzięcia Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski został uhonorowany przez Stanisława Dłutowskiego Przewodniczącego powiatowego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Złotą Honorową Odznaką Związku w podziękowaniu za zasługi dla seniorów Gminy Leśnica.  

Organizatorem Gminnego Dnia Seniora był Burmistrz Leśnicy, Urząd Miejski i Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe. Impreza została współfinansowana z budżetu gminy Leśnica oraz z dotacji Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

Organizatorzy serdecznie dziękują paniom z Leśnickiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji, sołectwu, strażakom i  kołu DFK Lichynia  za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

 

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA