Urząd Miejski w Leśnicy    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP - Olesno 2014


W niedzielę 15.06.2014 r. na stadionie w Oleśnie odbyły się wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze OSP wg regulaminu „na mokro”. W zawodach udział wzięły 22 drużyny z całego województwa. Jednostkę z Raszowej (Gmina Leśnica) reprezentowały cztery sekcje: Seniorzy (obrońca tytułu) oraz Kobieca Drużyna Pożarnicza. 

W klasyfikacji generalnej obie drużyny zajęły pierwsze miejsca, wykonując ćwiczenie bojowe oraz sztafetę w rewelacyjnych czasach. Dodatkowo sekcja czynna pobiła aktualny rekord Polski uzyskując czas bojówki 30,59 s.!!! Do tych zawodów przygotowywaliśmy się od lutego br., ale można spokojnie stwierdzić, że cały proces przygotowawczy do tego sukcesu to okres ponad 12 lat. Ciągłe dążenie do perfekcji i "urywanie" kolejnych sekund pozwoliło na tak rewelacyjny wynik.

Jako Prezes OSP Raszowa pragnę podziękować wszystkim kibicom i sponsorom, przede wszystkim Panu Burmistrzowi Łukaszowi Jastrzembskiemu, na którego pomoc zawsze możemy liczyć. Gratuluję zawodnikom i trenerom, zrobili kawał dobrej roboty, ciężka praca na treningach po raz kolejny się opłaciła. Po raz kolejny OSP Raszowa pokazała, że jest na szczycie swoich możliwości!

Obie drużyny OSP Raszowa zakwalifikowały się do zawodów krajowych, które odbędą się w przyszłym roku.

 

 Prezes OSP Raszowa

Murlowski Marcin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA