Gmina Leśnica    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

XVIII REGIONALNY PRZEGLĄD KONI


Tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca do Poręby zjeżdżają najpiękniejsze konie rasy śląskiej. W roku 2014 już po raz osiemnasty odbył się Regionalny Przegląd Koni, podczas którego oceniono 42 konie.

Najlepszym koniem w kategorii ogierów 2 letnich okazał się ogier ELEKT  właściciel  p. Sławomir Królik z Rędzin, w kategorii ogiery roczne I miejsce zajął LIRYK – właściciel p. Szczęsny Szymański z Olszowej. W kategorii klacze roczne I miejsce zajęła klacz IRKA – właściciel p. Jacek Bakalarz w Perzowa, w kategorii klacze dwuletnie zwyciężyła klacz DALIA – właściciel p. Tadeusz Cieślak z  Podładzina, a drugie miejsce w tej kategorii zajęła klacz ALEGRA z hodowli p. Piotra Pisarskiego z Poręby.

Atrakcją Przeglądu były pokazy kaskaderskie w wykonaniu grypy NO NAME, a wieczorem w namiocie odbyła się zabawa taneczna z zespołem ATHRIX.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Leśnicy, Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni w Katowicach, Koło Terenowe Związku Hodowców Koni w Strzelcach Op. oraz sołectwo Poręba. Wsparcia finansowego udzielił Samorząd Województwa Opolskiego. Słowa podziękowania organizatorzy kierują do sponsorów tj.: firmy Transannaberg Wiesiollek J.M Spółka Jawna, Banku Spółdzielczego w Leśnicy, Transannaberg Logistic Wolfgang Wiesiollek.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc w zorganizowaniu tej imprezy sołtysowi i mieszkańcom Poręby, Leśnickiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji, strażakom z OSP Czarnocin i OSP Leśnica.

 

 

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA