Gmina Leśnica    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

GMINNY DZIEŃ SENIORA


W sobotę, 20 czerwca 2015 r. w Lichyni odbył się Gminny Dzień Seniora, w którym uczestniczyło ponad 300 osób.

O godzinie 14.00 w kościele pw. Świętego Józefa w Lichyni odprawiona została przez księdza proboszcza Teodora Smiatka Msza św., po której seniorzy udali się do namiotu na poczęstunek i część artystyczna.

Z pięknym koncertem wystąpiła Szkolna Orkiestra Dęta Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leśnicy, grupa śpiewacza Frohsinn, Studio Wokalne BIS i Śląskie Trio Piotra Szefera.

Gospodarzem uroczystości był burmistrz Łukasz Jastrzembski, a gośćmi seniorzy oraz księża Henryk Pasieka i Mateusz Dąbrowski, były poseł Helmut Paisdzior, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Froń, radni Rady Miejskiej: Maria Reinert, Teodor Wyschka, Teodor Jahn, Ryszard Golly, Stefan Rudol, Sekretarz Gminy Róża Nizioł, Przewodniczący Oddziału PZERiI w Strzelcach Opolskich Stanisław Dłutowski wraz z małżonką, Przewodnicząca koła DFK w Lichyni Anna Wyschka, sołtys Lichyni Andrzej Lesik,

Podczas Gminnego Dnia Seniora wręczono podziękowania za aktywną działalność na rzecz mniejszości niemieckiej osobom z poszczególnych miejscowości.

 

 

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA