Gmina Leśnica    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

Kobiety z OSP Raszowa mistrzem Polski


W dniach 16-18.09.2016 r. w Polanicy Zdrój odbyły się V Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze wg. Regulaminu CTIF. Do zawodów zakwalifikowały się trzy drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Raszowej, w klasyfikacji generalnej wszystkie zajęły miejsca na podium:  Kobieca Drużyna Pożarnicza (grupa A) – 1 miejsce, zdobywając po raz pierwszy tytuł MISTRZA POLSKI, Kobieca Drużyna Pożarnicza (grupa B) – 2 miejsce, sekcja męska (grupa A) – 3 miejsce. Na zawodach drużyny musiały się również zmierzyć w konkurencji musztra, gdzie wszystkie drużyny OSP Raszowa zdobyły drugie miejsca.

W zawodach wystartowały drużyny, które zdobyły pierwsze miejsce w swojej kategorii w zawodach szczebla powiatowego i wojewódzkiego oraz trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii z ostatnich Mistrzostw Polski.

Drużyny do zawodów przygotowywały się od października ubiegłego roku br. trenując po kilka razy w tygodniu. Ile potu zostało wylanego na treningach wiedzą najlepiej Ci, którzy ćwiczyli, ale warto było! Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom i trenerom za zaangażowanie i determinację w dążeniu do celu. Jest to kolejny ogromny sukces po Mistrzostwach Polski z 2008, 2011 i 2012 roku, gdzie drużyny OSP Raszowa zajęły również miejsca na podium.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowym następujących instytucji i firm:

- Urząd Miejski w Leśnicy,

- Bank Spółdzielczy w Leśnicy,

- Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o.,

- ELIN - Arkadiusz Miszkiewicz,

- K&K Hydrobud – Krzysztof Klein,

- Starostwo Powiatowe w Strzelcach Op.,

- Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Z OSP RP w Opolu.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za pomoc, bez tego wsparcia nasz sukces był by niemożliwy – mówi Prezes OSP Raszowa Marcin Murlowski, po raz kolejny podkreślam, że jest to nasz wspólny sukces!!! Dziękuję również naszym kibicom, Komendantowi Powiatowemu PSP w Strzelcach Op. st. bryg. Wojciechowi Lisowskiemu oraz Staroście Strzeleckiemu Józefowi Swaczyna za obecność, życzliwość i wspaniały doping! Za zdobyte miejsca drużyny otrzymały czek o łącznej wartości 25 000 zł do wykorzystania na zakup sprzętu i umundurowania, obuwie, koszulki oraz puchary, dyplomy i medale.

Drużyny wystartowały w składnie:

Sekcja Czynna (grupa A): Tomasz Kosubek, Andrzej Zawadzki, Szczepan Kubica, Piotr Murlowski, Bartłomiej Zieliński, Kamil Wieczorek, Marek Ocipinski, Grzegorz Reinert, Rafael Kolender, Piotr Markieton.

Kobieca Drużyna Pożarnicza (grupa B): Ruta Młyńska, Maria Reinert, Ewa Wroczyńska, Anna Winkler, Małgorzata Zielińska, Gabriela Słabiak, Aleksandra Sznicer, Renata Smiatek, Urszula Murlowska, Teresa Murlowska.

Kobieca Drużyna Pożarnicza (grupa A): Magdalena Słabiak, Sabina Kosubek, Aneta Zawadzka, Teresa Polewka, Lidia Murlowska, Alicja Zgodzaj, Monika Tomanek, Beata Pakosz, Aleksandra Krahl, Iwona Galus.

Kolejny sprawdzian już za rok podczas Międzynarodowej Olimpiady Pożarniczej CTIF, która odbędzie się w lipcu 2017 roku w Villach w Austrii. 

 

Marcin Murlowski

Prezes OSP Raszowa

IMG_7919.jpeg     IMG_7949.jpeg      IMG_7988.jpeg

IMG_8122.jpeg      IMG_8222.jpeg      IMG_8251.jpeg

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA