Drodzy Goście i Mieszkańcy!

To szczególny dla nas czas, że wspólnie możemy świętować Jubileusz 800 lat Leśnicy.

Tak dostojna rocznica jest naturalną okazją do spojrzenia w przeszłość oraz  precyzowania oczekiwań co do przyszłości.

Cały rok jubileuszu będzie wyjątkowo bogaty w wydarzenia kulturalne i uroczystości rocznicowe. Pragniemy by cała społeczność wzięła udział w przygotowaniu i celebracji tego święta.

Tak wiele w dzisiejszym świecie podziałów i napięć, dziś mamy szansę na to, by na chwilę wspólnie i w pokoju cieszyć się z tego radosnego wydarzenia.

Nasza „Mała Ojczyzna” odbija jak w zwierciadle zawiłe ludzkie losy śląskiej ziemi. Chcemy to w naukowy sposób przedstawić Państwu w uzupełnionym wydaniu książki pt. „OSIEM WIEKÓW ZIEMI LEŚNICKIEJ”.

Wszystkie szkoły i instytucje przygotowały swój program, bogaty w konkursy i małe wydarzenia artystyczne. Pragniemy przy tej okazji uhonorować zasłużone dla naszej społeczności osoby i instytucje.

Kulminacją będą uroczystości 800-lecia Leśnicy we wrześniowo-październikowy weekend 29.09.-1.10.2017 roku.

Konferencja naukowa poświęcona naszej leśnickiej ziemi na przestrzeni ośmiuset lat odbędzie się w piątek 29 września  2017 roku w Domu Pielgrzyma w Górze Św. Anny.

W sobotę 30 września odprawiona zostanie uroczysta msza św., po której na leśnickim Rynku rozpoczniemy świętowanie. Wielkie wydarzenia wymagają odpowiedniej oprawy, stąd  też wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica Artyści uświetnią nasz jubileusz odpowiednim repertuarem.

Lżejszym gatunkowo, ale z pewnością nie mniej atrakcyjny występ da w niedzielę, 1 października 2017 r. Kabaret Młodych Panów, doskonale rozumiejący specyfikę naszego regionu.

Do wspólnej zabawy na rynku zapraszamy utalentowane dzieci i młodzież z placówek oświatowych, LOKiR-u  i organizacji społecznych. Młodzież chcemy zaprosić na imprezę klubową na rynku, a nieco starszych na zabawę do naszej stodoły w parku.

Naturalnie zapraszamy nasze zaprzyjaźnione miejscowości partnerskie, które z pewnością nas zaszczycą i również przedstawią swoja ofertę kulturalną.

 

Drogi Gościu i Mieszkańcu!

Już dziś zarezerwuj termin, zaproś rodzinę, znajomych, pomódl się o pogodę i powiedz wszystkim w jak pięknym miejscu przyszło Ci żyć. Liczymy na Waszą obecność i zaangażowanie w tym wielkim wydarzeniu!

Zapraszam serdecznie!

Łukasz Jastrzembski, Burmistrz Leśnicy

Patronat medialny