Urząd Miejski w Leśnicy    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

XVI Międzynarodowa Olimpiada Pożarnicza CTIF


W dniach 9-16 lipca 2017 r. w Villach (Austria) odbyła się XVI Międzynarodowa Olimpiada Pożarnicza CTIF. W zawodach startowało ok. 2500 sportowców z 27 krajów, co sprawia, że są to największe zawody sportowo-pożarnicze na świecie.

W tym gronie znalazła się również delegacja polskiego pożarnictwa, licząca ok. 200 strażaków. Wśród nich aż dwie drużyny OSP Raszowa:

  • sekcja męska, grupa A,
  • Kobieca Drużyna Pożarnicza, grupa A.

Aby zakwalifikować się na Olimpiadę należy przejść długą drogę kwalifikacji i wygrać kolejno zawody powiatowe, wojewódzkie oraz być w ścisłej czołówce na Mistrzostwach Polski (Polanica Zdrój: sekcja męska - 3 miejsce, Kobieca Drużyna Pożarnicza - 1 miejsce).

Nasza sekcja męska z grupy „A” uplasowała się na 11. miejscu (złota strefa medalowa), co po raz kolejny dało nam najlepszy wynik wśród drużyn z Polski. W tej kategorii startowało w sumie prawie 80 drużyn. Poziom olimpiady jest coraz wyższy. Widać, że jednostki ostro trenują. W tym roku po raz kolejny zwyciężyli Austriacy, zajmując wszystkie miejsca na podium. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby ich dogonić. Nieco gorzej poszło naszej kobiecej drużynie, ponieważ naliczono im punkty karne. Ostatecznie Kobieca Drużyna Pożarnicza znalazła się na miejscu 12 (srebrna strefa medalowa). W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim zawodnikom OSP Raszowa za poświęcony czas na treningi.

W środę przyjechali nam kibicować: Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, Starosta Strzelecki Józef Swaczyna, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stefan Szłapa, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich st. kpt. Damian Glik, Pan Jan Patoła, druhowie z OSP Raszowa, OSP Kadłub i OSP Miejsce Kłodnickie. W tym miejscu bardzo dziękujemy kibicom, którzy pokonali długą drogę aby zobaczyć nasze starty i nam dopingować, bez ich obecności na pewno nie zdobylibyśmy tak dobrych miejsc.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy umożliwili nam wyjazd na Olimpiadę: Urząd Miejski w Leśnicy, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Opolskiego, BS Leśnica, Jokey, B+K Polska, Zamkon-Armaturen, FAMET, piekarnia Krystyna Suchan.

 

Pozdrawiam

Prezes OSP Raszowa

Marcin Murlowski

Szersza relacja i wyniki

DSC_0069.jpeg    DSC_0084.jpeg    DSC_0114.jpeg    DSC_0524.jpeg    DSC_0560.jpeg   

DSC_0570.jpeg    DSC_0597.jpeg    DSC_0748.jpeg    DSC_0766.jpeg    DSC_0817.jpeg  

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA