Urząd Miejski w Leśnicy    ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica   |   tel. 77 461 52 81   fax. 77 461 53 42   e-mail:
Góra Św. Anny Sanktuarium Św. Anny
ZOBACZ GALERIE

Już po XXVII Przeglądzie Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2018


Tegoroczny już XXVII Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2018 odbył się tradycyjnie w dzień pielgrzymki mniejszości narodowych w Górze Św. Anny, który w tym roku przypadł na 3 czerwca.

Od godziny 12.30 w namiocie ustawionym przy Domu Pielgrzyma wystąpiło łącznie 28 zespołów dziecięcych i młodzieżowych z województwa opolskiego i śląskiego. Każdy zespół zaprezentowały swój dorobek artystyczny, który wywodził się z niemieckiego kręgu kulturowego. Zespoły miały okazję, przed licznie zgromadzona publicznością pokazać swoje umiejętności nie tylko śpiewacze, ale i taneczne. 

Wśród przybyłych gości, którzy podziwiali występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych byli m. in: Rolf Nikel – Ambasador RFN w Warszawie, Ryszard Galla – Poseł na Sejm,  Józef Swaczyna – Starosta Strzelecki oraz Przewodniczący Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego, Łukasz Jastrzembski – Burmistrz Leśnicy oraz Sekretarz Zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego, Bernard Gaida – Przewodniczący ZNSSK, Helmut Paisdzior – były poseł na Sejm RP, Rafał Bartek – Przewodniczący TSKN na Śląsku Opolskim, Roman Kolek – Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Róża Zgorzelska – członek Zarządu TSKN na Śląsku Opolskim, Zuzanna Donath-Kasiura – Sekretarz TSKN na Śląsku Opolskim, Andrzej Kasiura – Burmistrz Krapkowic i członek zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego,  ks. dr Piotr Tarliński oraz Marcin Lippa – przewodniczący TSKN Województwa Śląskiego.

Jury XXVII Przeglądu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2018 w składzie: Aleksandra Hindera – Przewodnicząca, Joanna Hassa i Oskar Koziołek po przesłuchaniu występujących zespołów zgłoszonych do udziału w XXVII Przeglądzie ... przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Zespoły wokalne (dzieci młodsze):   

I miejsce         Sternchen                                                                                      

Zespoły wokalne (dzieci starsze):

I miejsce         Poesie

II miejsce       Szafirki                      

                               III miejsce      Friedensdorfer Blüten           

                                                             IV miejsce       Fantasie         

Zespoły wokalne JUNIOR:

                                               I miejsce         Studio BIS

                                               I miejsce         Forte

                                               II miejsce        Con Colore

Zespoły instrumentalne:          I miejsce         Zespół Artystyczny „PICCOLO”                                                                  

Zespoły taneczne ludowe:      I miejsce         Łężczok I

                                               II miejsce        WAL-NAK

                                               III miejsce      Łężczok II

                                               IV miejsce      Silesia

Zespoły taneczne nowoczesne (dzieci młodsze):

Wyróżnienie   Oppelner Spatzen

I miejsce         Rytm IV

II miejsce       Midi Perełki

III miejsce      Słoneczka

IV miejsce      Mini Entropia

IV miejsce      Azalie Ostrożnica

IV miejsce      Marlenki

Zespoły taneczne nowoczesne (dzieci starsze):

                                              I miejsce         Perełki            

                                               I miejsce         Entropia         

                                               II miejsce        Mini Słoneczka                     

Zespoły taneczne nowoczesne (JUNIOR):

I miejsce         La Bella          

                                               I miejsce         Rytm III                     

                                               II miejsce        Zara II

                                               III miejsce      Przecinek

Zespoły taneczne nowoczesne (SENIOR):

                                               I miejsce         Zara I

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za liczny udział w tegorocznym przeglądzie.

Przy realizacji zadania wsparcia organizacyjno-technicznego udzielili: Urząd Miejski w Leśnicy, Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, Ochotnicza Straż Pożarna z Wysokiej i Dom Pielgrzyma w Górze Św. Anny.

XXVII Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2018 zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

 

 

MIASTA PARTNERSKIE GMINY LEŚNICA